Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezużyteczna zabawka w ZUS

  Autor: Izabella Kalinowska

  2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000 Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał dziewięć milionów złotych na nowoczesny wideo-telefon Bezużyteczna zabawka w ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał dziewięć milionów ...

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał dziewięć milionów złotych na nowoczesny wideo-telefon
  Bezużyteczna zabawka w ZUS


  Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał dziewięć milionów złotych na nowoczesny wideo-telefon konferencyjny. W ciągu roku tylko dziesięć razy oddziały ZUS mogły w ten sposób połączyć się z centralą.


  W ubiegłym roku, jesienią, ZUS postanowił znacznie unowocześnić swój sprzęt i zakupił nowy wideo-telefon konferencyjny. Na ten cel wydał aż dziewięć milionów złotych.

  - Za sprzęt zapłacił sam ZUS. Nie poszło to z pieniędzy przeznaczonych dla emerytów i renstów, ale naszych. Gdybyśmy nie kupili wideo-telefonu, pewnie byśmy wyremontowali jakiś budynek - denerwuje się Anna Warchoł, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie.

  - Sprzęt został zakupiony przez centralę ZUS. Oddziały nie miały nic do powiedzenia. W ten sposób można szybciej przedyskutować wiele spraw. Wszyscy wiemy, że reformę emerytalną wprowadzano bardzo szybko, wiele też było niedociągnięć. Wideo-telefon miał pomóc w szybkim kontaktowaniu się z centralą ZUS i rozwiązywaniu problemów- tłumaczy Mirosław Idziorek, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału ZUS.

  Szefostwo w centrali ZUS chciało w ten sposób obniżyć wydatki na delegacje służbowe. Z wideo-telefonu konferencyjnego oddziały ZUS miały okazję skorzystać raptem dziesięć razy. W tym jeden raz sprzęt podziwiali dziennikarze podczas konferencji zorganizowanej z byłym prezesem ZUS, Stanisławem Alotem.

  - Sprzęt w miarę potrzeby jest wykorzystywany. Korzystanie z niego jest oczywiście kosztowne. Impuls z wideo-telefonu jest trzykrotnie droższy od tradycyjnych połączeń telefonicznych. Jeżeli jednak skalkulujemy, że delegacja służbowa będzie tańsza, pracowników oddziałów zapraszamy do Warszawy- mówi Anna Warchoł.

  Izabela KALINOWSKA

  Mirosław Idziorek

  rzecznik prasowy poznańskiego oddziału ZUS

  Idea tego zakupu była słuszna. Sprzęt rzeczywiście może ograniczyć pracownikom oddziałów ZUS czas oraz koszty. Nie wiem czy w odpowiednim momencie go zakupiono. Ale kiedyś trzeba było to zrobić. Skoro jest, to trzeba z niego korzystać.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)