Wybierz region

Wybierz miasto

  Dworzec już z wodą

  Autor: MARK

  2000-05-31, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  fot: Po włączeniu wody otwarto toalety. Wczoraj wodociągi przywróciły dopływ wody do budynku Dworca Głównego w Poznaniu. Stało się to po pisemnym potwierdzeniu przelewu pieniędzy na konto PWiK. O godzinie 8.

  fot: Po włączeniu wody otwarto toalety.

  Wczoraj wodociągi przywróciły dopływ wody do budynku Dworca Głównego w Poznaniu. Stało się to po pisemnym potwierdzeniu przelewu pieniędzy na konto PWiK.


  O godzinie 8.00, tuż po otwarciu banku PWiK sprawdziły, czy na koncie jest obiecana kwota. Przelew opiewał na prawie 300 tys. zł, czyli trzecią część całości długu PKP wobec PWiK.
  - Nasi pracownicy po włączeniu wody przystąpili do otwierania toalet. W południe sytuacja na dworcu wróciła do normy - mówiła Aniela Walczak, dyrektor Zakładu Przewozów Pasażerskich w Poznaniu.
  - W poniedziałek PKP deklarowały, że przelew poszedł, ale czekałem na potwierdzenie. Rano pieniądze były na koncie, więc postanowiłem podłączyć wodę. Nasze ekipy od rana odkręcały zawory - poinformował nas Romuald Wawrzynowicz, dyrektor ds. ekonomicznych Poznańskich Wodociągów i Kanalizacji. PWiK nie mogą jednak być pewne, że otrzyma całą kwotę oraz, że długi będą spłacane na bieżąco. Opłaty za media pokrywa bowiem centrala kolei w Warszawie
  Woda na Dworcu Głównym przestała płynąć w czwartek, gdy PKP przez 9 miesięcy za nią nie płaciła.
  Natychmiast zareagował Sanepid, który nakazał zamknąć wszystkie szalety i ograniczyć menu w dworcowych barach. Kolej musiała jeszcze płacić 1,5 tys. zł dziennie za wynajem 6 przenośnych toalet. Jeśli natomiast kolej do 6 czerwca nie zredukuje zadłużenia wobec Energetyki Poznańskiej SA, to na drugi dzień wstrzymana będzie dostawa prądu do trakcji Berlin-Warszawa.


  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)