Wybierz region

Wybierz miasto

  Dzielnicowy czuwa w tramwaju

  Autor: Grzegorz Okoński

  2000-05-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Policjanci z Jeżyc alarmują - ostatnio nasiliły się kradzieże kieszonkowe w tramwajach i to na taką skalę, że w wagonach muszą jeździć policjanci. - Mamy do czynienia z takim wzrostem kradzieży kieszonkowych w ...

  Policjanci z Jeżyc alarmują - ostatnio nasiliły się kradzieże kieszonkowe w tramwajach i to na taką skalę, że w wagonach muszą jeździć policjanci.


  - Mamy do czynienia z takim wzrostem kradzieży kieszonkowych w tramwajach, że bierzemy pod uwagę m.in. działalność wyspecjalizowanej grupy spoza Poznania - mówi Waldemar Kmiecik, zastępca komendanta Komisariatu Policji Jeżyce. - O ile do niedawna mieliśmy średnio jedną ,,kieszonkę'' dziennie, to teraz odnotowujemy ich nawet sześć.

  Uwaga na ,,jedynkę''

  Najbardziej zagrożonym odcinkiem jest ulica Dąbrowskiego, z wyłączeniem - o dziwo - Rynku Jeżyckiego. Ulubionym tramwajem złodziei okazuje się ,,jedynka''. Prawdopodobnie złodzieje działają w grupie.

  W cywilu i w mundurze

  Od kilku dni do tramwajów wsiadają funkcjonariusze ,,po cywilnemu'' i obserwują pasażerów. Ich działanie skoordynowane jest z pracą innych policjantów stojących na wybranych przystankach, którzy bądź wsiadają do wagonów, bądź przyglądają się tłoczącym się przy wejściach pasażerom. Oprócz nich, co jakiś czas tramwajem mają przejechać się umundurowani policjanci, zwłaszcza dzielnicowi, którzy znają już twarze niektórych podejrzanych osobników z codziennej pracy. GOK

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)