Wybierz region

Wybierz miasto

  Dziewiąty bieg

  Autor: PMK

  2000-05-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wielki ruch panował wczoraj w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawcy przygotowywali stoiska do rozpoczynających się dziś dziewiątych już targów przemysłu motoryzacyjnego. Dziś wszystko musi błyszczeć.


  Wielki ruch panował wczoraj w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawcy przygotowywali stoiska do rozpoczynających się dziś dziewiątych już targów przemysłu motoryzacyjnego. Dziś wszystko musi błyszczeć. Przez najbliższych 7 dni Poznań będzie motoryzacyjną stolicą środkowo-wschodniej Europy.


  Tegoroczne targi, organizowane po raz pierwszy pod nazwą Poznań Motor Show, będą obfitowały w liczne premierowe pokazy nowych modeli aut. Większość premierowych wozów przyjechało już do Poznania. Niektóre z nich, np. Chryslera PT Cruisera czy Skodę Fabię, można było podejrzeć wczoraj na stoiskach producentów. Inne, wciąż skrywano pod plandekami, które zostaną zdjęte dzisiaj.

  Wystawcy konkurują nie tylko prezentowanymi modelami, ale i wystrojem stoisk. Ciekawostką ekspozycji Mercedesa, obok premierowego auta klasy C, będzie bolid Formuły 1. Tuż obok stoisko Subaru zdobi auto, którym ściga się Krzysztof Hołowczyc. Na stoisku Citroena wzrok przyciąga studyjny model - Plurier. Praktycznie każdy, z blisko 900 wystawców, przygotował dla zwiedzających jakąś niespodziankę.

  Pierwszy dzień Poznań Motor Show zarezerwowany jest dla dziennikarzy i specjalistów. Od jutra ekspozycję odwiedzać mogą handlowcy i zwiedzający. Bilety w sobotę i niedzielę kosztować będą 20 zł, a od poniedziałku do środy, 31 czerwca - 10 zł. Każdy bilet uczestniczy w loterii targowej, w której każego dnia będzie można wygrać samochód osobowy. PMK

  Dodatkowe pociągi na targi motoryzacyjne

  W sobotę i niedzielę między Poznaniem a Kościanem, Wolsztynem, Lesznem i Gnieznem będą kursowały dodatkowe pociągi.

  Sobota

  Kościan - Poznań 10.54

  Gniezno - Poznań 7.44

  Poznań - Leszno 16.25

  Poznań - Wolsztyn 16.55

  Poznań - Gniezno 14.35

  Poznań - Kościan 9.45

  Niedziela

  Wolsztyn - Poznań 5.24 i 8.11

  Leszno - Poznań 9.08 i 10.28 Gniezno - Poznań 7.47

  Poznań - Wolsztyn 13.40

  Poznań - Leszno 14.55 i 16.20

  Poznań - Gniezno 15.40


  Dodatkowo w sobotę kursował będzie IC ,,Warta'

  Warszawa - Poznań 12.45

  Przyjazd do stolicy Wielkopolski o godz. 15.39.

  Poznań - Warszawa 17.25

  Przyjazd do Warszawy o godz. 20.19 RD

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)