Wybierz region

Wybierz miasto

  Kupili urządzenia do druku naklejek

  Autor: Józef Djaczenko

  2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000 Wydział Komunikacji uniezależnia się od Warszawy Kupili urządzenia do druku naklejek fot: Miasto zakupiło dwa urządzenia do produkcji naklejek.

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000

  Wydział Komunikacji uniezależnia się od Warszawy
  Kupili urządzenia do druku naklejek  fot: Miasto zakupiło dwa urządzenia do produkcji naklejek.

  Po Poznaniu ciągle jeżdżą samochody zarejestrowane nieprzepisowo — bez naklejek kontrolnych na przedniej szybie. Wydział Komunikacji zabezpieczył się przed niesolidnością Wytwórni Papierów Wartościowych. Nalepki będą drukowane na miejscu.


  Samochody rejestrowane po 1 maja muszą mieć białe tablice i kontrolne naklejki na tablicach i na przedniej szybie. Nalepki te produkowane są w Warszawie, w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Niewydolność firmy i panujący tam bałagan doprowadzają do rozpaczy pracowników poznańskiego Wydziału Komunikacji. Powinni oni zawiesić rejestrowanie samochodów, nie chcą jednak narażać petentów na kłopoty. Łamią więc przepisy. Kierowcy po naklejki muszą się zgłosić w późniejszym terminie.

  Zaległości z Warszawy

  Od początku maja, w ciągu trzynastu dni roboczych, Wydział Komunikacji zarejestrował ok. 3,5 tys. pojazdów. Właściciele samochodów o numerach od PO 2201 do PO 3000 nie mają kontrolnych naklejek, gdyż PWPW zalega z ich dosłaniem. Wczoraj kierowcom wręczano naklejki na bieżąco. Tak będzie się działo do czasu zarejestrowania pojazdu nr 4000. Potem Wydział Komunikacji sam zacznie produkować naklejki. Miasto zakupiło dwa potrzebne urządzenia w Gliwicach.

  Niejasne przepisy

  Zdaniem Stanisława Bartkowiaka, dyrektora Wydziału Komunikacji, wcześniejszy zakup urzadzeń uniemożliwiła niejasność przepisów, ich częste zmiany dokonywane przez ministra transportu. Początkowo dopuszczał on wpisywanie numerów na naklejkach zwykłym pisakiem. Potem dopiero nakazał stosowanie specjalnej drukarki. Do czasu rozstrzygnięcia wszystkich wątpliwości miasto skazane było na PWPW. JOD

  Stanisław Bartkowiak

  dyrektor Wydziału Komunikacji

  Dopiero teraz możemy korzystać z zakupionych urządzeń do produkcji naklejek. Zamówienie złożone w Warszawie sprawia, że najpierw trzeba zaczekać na naklejki stamtąd. Jeżeli dłużej będą się ociągać, to sami wydrukujemy zaległe naklejki i wytwórni nie zapłacimy.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)