Wybierz region

Wybierz miasto

  Piłka nożna I liga Lech Kreisel Poznań - Petro Płock 1:0 (0:0)

  Autor: SUR, LIC

  2000-05-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  ,,Kolejorz'' w zaległym meczu z 24. kolejki po bramce Jarosława Maćkiewicza pokonał Petro Płock 1:0 i zachował szanse na utrzymanie się w ekstraklasie. Pierwotnie pojedynek miał odbyć się w Wielką Sobotę, ale wówczas ...

  ,,Kolejorz'' w zaległym meczu z 24. kolejki po bramce Jarosława Maćkiewicza pokonał Petro Płock 1:0 i zachował szanse na utrzymanie się w ekstraklasie.
  Pierwotnie pojedynek miał odbyć się w Wielką Sobotę, ale wówczas piłkarze Petro zatruli się dzień przed meczem salmonellą i do spotkania nie mogli przystąpić. W międzyczasie włodarze płockiego klubu zdążyli dokonać zmiany na stanowisku trenera. Adama Topolskiego, zastąpił Albin Mikulski, któremu podziękowano za pracę w Pogoni Szczecin po porażce z Górnikiem Zabrze.
  Oba zespoły rozpoczęły bardzo nerwowo. Sporo było niedokładności, a mało konkretnych, składnych akcji. W miarę upływu czasu zarysowała się optyczna przewaga Lecha. W 23 min. poznaniacy przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Z lewej strony boiska dośrodkował Grzegorz Matlak, piłkę wybił na 25 metr jeden z obrońcow Petro, a na bezpośredni strzał z woleja zdecydował się Tomasz Augustyniak. Piłka skozłowała przed Andrzejem Szyszką, ale ten jednak nie dał się zaskoczyć. Niezłą okazję miał również Sławomir Suchomski, który kropnął potężnie z ok. 8 metrów, ale Dariusz Rozmuga zablokował uderzenie i piłka wyszła na rzut rożny. 180 sekund później Matlak zagrał w pole karne, przewrotka Jarosława Maćkiewicza była niecelna. Najlepszą okazję do zdobycia gola w pierwszej odsłonie lechici mieli w 42 min. Koronkową akcję Suchomski - Maćkiewicz - Kasperski ten ostatni zakończył płaskim strzalem, ale futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki gości. Płocczanie do przerwy praktycznie nie zagrozili bramce Norberta Tyrajskiego.

  Więcej na temat: 

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)