Wybierz region

Wybierz miasto

  Rekordowe kulanie w Arenie

  Autor: HH

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, piątek 19.05.2000 Kręglarstwo Mistrzostwa Świata w Poznaniu Rekordowe kulanie w Arenie W konkurencji duetów kobiecych padły jak dotychczas najlepsze wyniki.

  GAZETA POZNAŃSKA, piątek 19.05.2000

  Kręglarstwo Mistrzostwa Świata w Poznaniu
  Rekordowe kulanie w Arenie  W konkurencji duetów kobiecych padły jak dotychczas najlepsze wyniki.

  W czwartym dniu imprezy odbył się turniej par kobiecych. Na podium ze złotymi medalami triumfowały Niemki, Cornelia Wehling i Simone Schneider, które ustanowiły nowy rekord świata - 1029 kręgli. Nie zawiodły także Czeszki i Rumunki, które uplasowały się na kolejnych pozycjach.


  W pierwszej serii rzutów para rumuńska zdobyła 980 kręgli i tym sposobem pobiła rekord świata. Nie było trzeba długo czekać na następne rezultaty, bowiem Dobesova i Zdarkova z Czech uzyskały o siedem kręgli więcej i uzyskały kolejny rekord. Jednak para niemiecka, Cornelia Wehling i Simone Schneider sprawiła dużą niespodziankę i wykulała rekordową liczbę kręgli podczas wczorajszych zmagań.

  Pomimo tego, że naszej reprezentacji przysługiwało prawo zgłoszenia trzech par zamiast dwóch, to i tak nie udało się im poprawić wyniku sprzed dwóch lat na mistrzostwach świata w słoweńskim Celje. Jako pierwsze w porannej serii grały Mirosława Dobkowicz i Maria Waszak. Niestety zdobyły one tylko 903 i znalazły się na przedostatniej pozycji. Kompletnie zawiodła natomiast para Agata Banaszak i Magdalena Litewka, które wypadły słabiej niż oczekiwano. Natomiast dzięki dobrej dyspozycji Beaty Włodarczyk (485) i Ewy Świątek (451) Polska w klasyfikacji ogólnej turnieju par znalazła się na jedenastej pozycji.

  Po czwartkowych zawodach indywidualnie prowadzi Czeszka Nadezda Dobesova (1015), a Claudia Hoffmann była mistrzyni świata znajduje się dopiero na trzeciej pozycji. Natomiast wśród Polek najlepsze wyniki osiągnęła Beata Włodarczyk sklasyfikowana na siódmej pozycji. A poznaniance Agacie Banaszak udało się poprawić lokatę z 35 miejsca na 29.

  Oprócz konkurencji par żeńskich na starcie ujrzeliśmy także osiem par męskich. Dokończenie jednak tych zawodów nastąpi dzisiaj. Turniej rozpocznie się o godzinie 8, a zakończy około godziny 20.H.H

  Wyniki par kobiecych:

  1. Niemcy 1029,

  2. Czechy 987,

  3. Rumunia 980,

  11 Polska 936

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)