Wybierz region

Wybierz miasto

  Zarząd Miasta łamie uchwałę

  Autor: JOD

  2000-05-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Zarząd Miasta łamie uchwałę Członkowie klubu radnych SLD twierdzą, że w ciągu dziesięciu lat nastąpił rozwój samorządności. Skarżą się jednak, że samorządy powiatowe i wojewódzkie mają za mało pieniędzy.

  Zarząd Miasta łamie uchwałę


  Członkowie klubu radnych SLD twierdzą, że w ciągu dziesięciu lat nastąpił rozwój samorządności. Skarżą się jednak, że samorządy powiatowe i wojewódzkie mają za mało pieniędzy. W Warszawie i Poznaniu nastąpiło złamanie idei samorządności.


  Samorządność w Polsce ma dokładnie 10 lat. - Postępem jest fakt, że opozycja może wypowiadać się, zabierać głos - podkreślił w piątek Antoni Szczuciński, przewodniczący klubu SLD. - Początkowo samorządność dotyczyła tylko szczebla podstawowego, ostatnio także powiatów i województw. Na tych szczeblach samorządy mają za mało pieniędzy.

  Zdaniem radnych lewicy, idea samorządności została złamana w Warszawie - w gminie Centrum pojawił się komisarz rządowy, choć nie wyczerpano wszystkich możliwości innego rozwiązania konfliktu. W Poznaniu Rada Miasta podjęła uchwałę, iż w Odwachu będą się mieścić muzea poświęcone Powstaniu Wielkopolskiemu i Poznańskiemu Czerwcowi. Zarząd Miasta uchwałę tę złamał, przekazując Odwach, wyremontowany za duże sumy publicznych pieniędzy, w ręce prywatnego Art & Business Clubu. Klub SLD zapowiada złożenie wniosku o rozpatrzenie sprawy przez Komisję Rewizyjną.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)