(© arch. NM)

Zdarzenie miało miejsce w Środzie Wielkopolskiej. Pijany Ukrainiec jechał slalomem. Na szczęście na jego drodze stanął policjant, który jak się później okazało dopiero uczy się zawodu i akurat przebywał na przepustce w swoim rodzinnym mieście.

Jak informuje Edyta Kwietniewska,oficer prasowy KPP w Środzie Wlkp. z młody mieszkaniec zauważył jak znajdujący się przed nim kierowca jedzie „wężykiem”, zjeżdża na przeciwległy pas, nagle hamuje i znów jedzie od krawężnika do krawężnika. Sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie. - 22-latek bez chwili wahania wyprzedził w odpowiednim momencie feralne auto i zajechał kierowcy drogę. Później podbiegł do samochodu, a gdy otworzył drzwi był już pewien, że powodem niebezpiecznej jazdy był alkohol - opowiada.

Kierujący był kompletnie pijany, na miejsce wezwano policyjny patrol. Badanie wykazało, że w organizmie 38-latka znajduje się 3 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy od razu trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Ponadto, okazało się, że mężczyzna, który go zatrzymał jest świeżo upieczonym policjantem, który dopiero kilka miesięcy temu wstąpił do tej formacji. - Funkcjonariusz przebywa jeszcze na kursie podstawowym i na kilka dni przyjechał do domu na przepustkę. Mimo,że był w czasie wolnym od służby i samochodem jechał sam zadziałał odruchowo. Po prostu wiedział, że musi coś zrobić. Służbę podjął w listopadzie ubiegłego roku, zaczyna właśnie praktyki zawodu. Mundur chciał nosić, od kiedy pamięta, dlatego jako szkołę średnią również wybrał klasę o profilu policyjnym w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp. Nie wykluczone, że duży wpływ na jego szybkie podejmowanie decyzji miał fakt, że wychował się w rodzinie policyjnej. Jego ojciec służy w średzkiej komendzie od wielu lat jako technik kryminalistyki - przyznaje rzecznik - Edyta Kwietniewska.

Zobacz również:


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!