W niedzielę, 16 sierpnia po południu we włocławskim szpitalu zmarł biskup senior Czesław Lewandowski. Miał 87 lat. Pochodził z Koła. Od 1973 do 1997 roku był biskupem pomocniczym diecezji włocławskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W niedzielę, 16 sierpnia po południu we włocławskim szpitalu zmarł biskup senior Czesław Lewandowski. Miał 87 lat. Pochodził z Koła. Od 1973 do 1997 roku był biskupem pomocniczym diecezji włocławskiej. Pogrzeb duchownego odbędzie się prawdopodobnie w czwartek, 20 sierpnia o godz. 11 w katedrze włocławskiej.

Biskup Czesław Lewandowski otrzymał święcenia kapłańskie w 1950 roku we Włocławku. Pracował jako wikariusz, katecheta, ojciec duchowny w Niższym Seminarium Duchownym we Włocławku, kapelan kaliskiego szpitala. Po wieloletniej posłudze w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, gdzie był ojcem duchownym, został konsekrowany przez prymasa Stefana Wyszyńskiego na biskupa. Funkcję tę pełnił 24 lata aż do przejścia na emeryturę.

Szczególnie bliskie były mu sprawy powołań i stanu duchownego. Słynął ze skrupulatności i prowadzonych przez siebie notatek, które są bezcennym źródłem informacji. W latach 1974-75 wraz z kopią peregrynującego Obrazu Jasnogórskiego odwiedził aż 260 parafii. Wiernym służył również w konfesjonale. Każdego wieczoru, długo przed nabożeństwem, spowiadał w katedrze włocławskiej.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!