Wybierz region

Wybierz miasto

  36 Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie - dzień 5

  Koniński Dom Kultury - Kino Centrum
  Konin, ul. Pl. Niepodległości/1, +48 21 131 30 33

  Niedziela, 14 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Najstarsza i największa dziecięca impreza w kraju i Europie. Popularyzuje amatorski ruch artystyczny dzieci i młodzieży. Prezentuje się na niej 2 tysiące uczestników. Występowały na niej dzieci z całej Europy, jak również z Izraela, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Początkowo był konkursem tanecznym, po kilku latach dołączyły dzieci śpiewające - wtedy to stał się Festiwalem obu sztuk.

  Jego misją jest odkrywanie utalentowanych dzieci i promowanie ich twórczości. W konkursie biorą udział wokaliści i tancerze (soliści, duety, zespoły) do 16 r. życia (od 2011 r., w dwóch kategoriach tańca do 19 r.). Wstępna selekcja tancerzy odbywa się na podstawie przesłanych DVD, wokalistów - CD. Tych ostatnich obowiązują jeszcze eliminacje na żywo (tylko dzieci polskie!). Kolejne eliminacje odbywają się już w trakcie Festiwalu. Dopiero najlepsi z najlepszych występują w Koncertach Galowych. Dzieci i młodzież oceniają dwa osobne składy jury.

  Zasiadają w nich gwiazdy estrady, autorzy tekstów, kompozytorzy, emisjoniści, pedagodzy, choreografowie tańca, a także producenci i reżyserzy, którzy w Koninie przyznają następujące nagrody:

  Grand Prix w tańcu,
  Grand Prix w piosence,
  Złoty, Srebrny, Brązowy Aplauz i wyróżnienia - w poszczególnych kategoriach.

  Program:
  8.00-9.00 – śniadanie
  – wyjazd uczestników Festiwalu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!