Wybierz region

Wybierz miasto

  "Stary człowiek i może" - pokaz fabularnych filmów krótkometrażowych

  Galeria CKiS Wieża Ciśnień
  Konin, ul. Kolejowa/1a, +48 63 242 42 12

  18:00 Środa, 21 stycznia

  • Wstęp wolny

  Program "Stary człowiek i może..." to zestaw krótkometrażowych filmów ze świata, które opowiadają o losach seniorów, ale mogą zachwycić publiczność w każdym wieku. To przewrotne, ironiczne, a przy tym bardzo ciepłe kino podbiło serca widzów tegorocznej edycji SHORT WAVES FESTIVAL. Zaskakujące sytuacje, w jakich zastaniemy filmowych bohaterów na ekranie, udowadniają, że wyobraźni i życiowego wigoru seniorom można tylko pozazdrościć. W trakcie pokazu poznamy m.in. Leona i Barbarę - sędziwą parę rezolutnych hodowców dobrego humoru, grupę przyjaciółek z dużym apetytem na miłość oraz krnąbrnych staruszków z Islandii, którzy bez skrupułów samodzielnie wymierzają sprawiedliwość. Słowem: starzeć się, znaczy móc.

  W PROGRAMIE:

  1. COFFEE TIME / Maria Fredriksson / Szwecja / 2013 / 14'

  Przy obficie zastawionym słodkościami i chińską porcelaną stole spotyka się grupka starszych pań. Razem ze strumieniami kawy płynie rozmowa pełna anegdot i kobiecego wyzwolenia na tematy związane z seksualnością i pożądaniem. Dzięki obserwacji rozważań przyjaciółek, uświadamiamy sobie, że seks, jako temat przewodni rozmów pojawia się w każdym wieku.

  2. ARE YOU ALBERT?/ Dan Hodgson / Wielka Brytania / 6'

  Gary i Claire to młoda para, której związek zbliża się ku końcowi. W drodze na wesele odwiedzają babcię Claire, która cierpi na demencję. Pewne zaskakujące zdarzenie w czasie tej wizyty nieoczekiwanie odmieni losy bohaterów.

  3. PENSION GANG / Pall Grimsson / Islandia / 2012/ 12'

  Marta i Johann, emerytowana para, inwestuje swoje życiowe oszczędności z pomocą bankiera Bjarni'ego, który obiecał im podwojenie oszczędności w dosyć zawiły sposób. Niestety, pieniądze zostają stracone, więc para decyduje się złożyć wizytę bankierowi i wziąć sprawy w swoje ręce.

  4. LEON I BARBARA / Marcin Mikulski / Polska / 2012/ 24'

  Leon i Barbara po latach małżeństwa, zamiast ze sobą, żyją obok siebie. Dla Leona najważniejszy jest jego ukochany stary fiat, którego i tak nie używa, bo boi się wychodzić z domu, natomiast Barbara czas rozdziela między podlewaniem paprotek a odwiedzaniem pogrzebów swoich znajomych. Ich spokojny świat wywraca się do góry nogami, gdy pewnego zupełnie zwyczajnego popołudnia przychodzi do nich z wizytą stary znajomy Ryszard i przedstawia im ofertę nie do odrzucenia? hodowlę marihuany w zamian za sporą sumę pieniędzy.

  5. THE FRIDAY SOAP / Lars Johansson/ Szwecja/ 2013 / 9'

  Grupa starszych panów spotyka się dwa razy w tygodniu na wspólnym treningu. Najstarszy jest Erik, który ma 95 lat, lecz reszta nie pozostaje daleko w tyle. Kto tym razem zdobędzie nagrodę za najwierniejszy udział w treningach? Imponująca energia i pozytywne nastawienie do życia starszych panów może zawstydzić niejednego widza.

  Łączny czas 65 min.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!