Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatr Bolszoj w Kinie Oskard

  Kino Oskard CKiS - Dom Kultury "OSKARD"
  Konin, ul. Aleje 1 Maja/7a, +48 63 242 38 49

  17:00 Piątek, 27 marca

  • 25zł

  CKiS- DK Oskard jako jedyna instytucja w Koninie i powiecie konińskim przedstawia propozycję spektakli baletowych retransmitowanych i transmitowanych na ekranie kina Oskard z Teatru Bolszoj z Moskwy.

  Ten wyjątkowy projekt oglądać można w jakości obrazu HD i dźwięku Dolby Digital Surround. Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj jest jednym z najlepszych na świecie, cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy miłośnicy baletu największych miast czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej sceny operowo-baletowej Rosji zdecydowało się, wzorem nowojorskiej The Metropolitan Opera, na organizację transmisji przedstawień baletowych. Teraz rosyjski balet, także na żywo będzie można oglądać w Oskardzie. A Teatr Bolszoj na sezon 2014/2015 przygotował prawdziwe baletowe hity.

  Moskiewski Teatr BOLSZOJ: Jezioro łabędzie
  muzyka: Piotr Czajkowski oryginalna
  choreografia: Jurij Grigorowicz

  Trudno dziś uwierzyć, że mająca miejsce w Moskwie prapremiera tego baletowego przeboju nad przebojami okazała się całkowitą klapą. Nie było to jednak to „Jezioro łabędzie”, które znają dzisiejsi miłośnicy baletu na całym świecie. Dopiero wersja choreograficzna Mariusa Petipy z 1895 roku, zaprezentowana w Petersburgu, zdobyła poklask i do dziś błyszczy na wszystkich liczących się scenach baletowych, w licznych wersjach i przeróbkach. Niemal zawsze niezmienną częścią „Jeziora łabędziego” pozostają słynne „białe” akty, czyli drugi i czwarty, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach (paczkach). Co ciekawe, to nie Petipa, ale jego uczeń – Lew Iwanow – jest autorem tych fragmentów, które stały się symbolem klasycznego baletu w ogóle. Na moskiewskiej scenie „Jezioro łabędzie” pozostaje nieprzerwanie w repertuarze, a podwójną, arcytrudną główną rolę dobrej księżniczki Odetty zaklętej w łabędzia i złej Odylii wykonywały i wykonują kolejne pokolenia najwybitniejszych balerin, od Galiny Ułanowej, przez Maję Plisiecką, po Swietłanę Zacharową.

  Przedstawienie trwa około 2 godzin i 40 minut.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Mansarda, alkowa, wiatrołap... Znasz te nazwy pomieszczeń?