Wybierz region

Wybierz miasto

  Zakończenie sezonu: Pragnienia Mogo

  Koniński Dom Kultury - Kino Centrum
  Konin, ul. Pl. Niepodległości/1, +48 21 131 30 33

  17:45 Piątek, 19 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Wkrótce wakacje. Przygotowują się do nich również artyści z Konińskiego Domu Kultury. Pracowity sezon 2014/2015 zakończą koncertem. Wystąpią w nim wspólnie 19 czerwca br. na deskach miejskiej sceny. „Pragnienia Mogo” – taki tytuł nosi projekt, nad którym pracują instruktorzy i dzieci.

  Poszczególne wątki koncertu, prezentacje form artystycznych będzie łączyła postać nosząca takie właśnie imię. W scenariuszu napisanym przez Małgorzatę Kazuś, kierownika działu artystycznego (także reżysera widowiska) zostały wykorzystane cytaty z „Rozmów z Paulo Coelho” oraz z książki „Zwierzenia pielgrzyma” Juana Ariasa”. W roli Mogo, kamieniarza, który tęskni za pięknem i sztuką zobaczymy Krystiana Maciejewskiego – recytatora i aktora Teatru „Waliza” (m.in. „Burza w teatrze Gogo” jako Pan Młody/Król, premiera: 1 czerwca 2015). Będzie mu towarzyszył głos z Nieba. W postać Anioła wcieli się z kolei Weronika Andrzejczak. Bohaterowie wprowadzą widzów w magiczny świat filmu, tańca, piosenki i recytacji, prezentując formy artystyczne, otwarte dla dzieci i młodzieży w KDK.

  W programie tego wydarzenia znajdą się krótkie filmiki, prezentacje taneczne (disco dance, break dance, hip hop) oraz występy wokalne i recytatorskie. Będzie również mowa o turniejach, mistrzostwach, konkursach i o sukcesach uczestników, którzy pracują z instruktorami na co dzień. Mogo (i widzowie spektaklu również) dowie się, czy łatwo jest być artystą, przyswoi też ważne pojęcia związane z tańcem, jego figurami, etc. Będzie też o rytmie, akrobatycznych ewolucjach, fizycznej kondycji, a nawet o duszy – która jest dla artysty NAJWAŻNIEJSZA. Mogo będzie szukał swojego przeznaczenia w teatrze, a na końcu wysłucha wiersza i monologu.

  Czy te formy uzna za ekspresję swej osobowości? Czy nie zjedzą go wstyd, lęk i trema? Czy sztukę mogą uprawiać tylko ludzie młodzi? O tym w koncercie pod tytułem „Pragnienia Mogo”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!