Za dużo o dwa błędy

LG
Siatkarze MKS MOS Turek pokonali Czarnych Ostrowite. Fot. L. Gołyński
O krok od pierwszego zwycięstwa w III lidze byli siatkarze UKS MOS Czarni Ostrowite. Decydującego, piątego seta, w pojedynku z MKS MOS Turek, przegrali 15:17. Pierwszego seta gospodarze wygrali łatwo 25:17.

Pierwszego seta gospodarze wygrali łatwo 25:17. W drugim, od stanu 16:15 dla gości, podopieczni Pawła Kolana oddali inicjatywę turkowianom i przegrali tę odsłonę pojedynku 19:25. Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w secie trzecim i to przy stanie 7:13 dla gości. ,,Czarni’’ rozpoczęli mozolne odrabianie strat, choć rywale znowu odskoczyli im na 9:16. Od tego momentu gospodarze poprawili blok i zaczęli skutecznie atakować. Doprowadzili do stanu 18:18, objęli prowadzenie, a nerwowość w poczynaniach siatkarzy z Turku ułatwiły im zadanie i zapewniły zwycięstwo 25:21. Efektowne zwłaszcza okazało się zakończenie seta, kiedy miejscowi zablokowali najwyższego na parkiecie i najlepiej atakującego zawodnika z Turku Dawida Łukaszewskiego.
Brak stabilności w poczynaniach drużyny z Ostrowitego w całym meczu to jeden głównych jej mankamentów. Bo bardzo dobrej grze w secie trzecim, w czwartym oddali całkowicie inicjatywę przeciwnikom. W secie piątym żaden z zespołów nie uzyskał nad rywalem większej przewagi niż jeden punkt (pomijając prowadzenie gospodarzy 2:0). Przy zmianie boisk na tablicy wyników widniał rezultat 8:7 dla ,,Czarnych’’. A później 8:8, 9:9, 10:10, 11:11, aż do 15:15. Skuteczne bloki i ataki obserwowaliśmy po obu stronach parkietu. W decydującym momencie zadecydował ,,as’’ serwisowy siatkarzy z Turku, bo zawodnicy gospodarzy myśleli, że piłka upadnie za końcową linią. Za chwilę zły odbiór piłki i turkowianie mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w lidze nad lokalnym rywalem. Debiutujący w trzeciej lidze siatkarze z Ostrowitego od odniesienia pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach byli wyjątkowo blisko.

Zespoły grały w składach: UKS MOS Czarni: Mateusz Kolan, Mateusz Pecyna, Piotr Staśkiewicz, Tomasz Nowak, Sebastian Majewski, Szymon Majewski, Jakub Przywarty, Rafał Walerczyk, Maciej Kotecki, Damian Wiatrowski, Marcin Przywarty; MKS MOS Turek: Szymon Grzesik, Piotr Jóźwiak, Piotr Krystoforski, Mateusz Dygas, Dawid Łukaszewski, Tomasz Szafoni, Michał Mękarski, Łukasz Dopieralski, Piotr Koliński, Mariusz Drzewiecki.