MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Słupca, 8.11-14.11.2020), poznaj najważniejsze informacje ze Słupcy

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Słupcy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Słupcy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Słupcy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.11 a 14.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Co wziąć ze sobą do szpitala na leczenie COVID-19 i nie tylko? Przygotuj zestaw awaryjny [LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY] 14.11.20”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Słupca od 8.11 do 14.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Co wziąć ze sobą do szpitala na leczenie COVID-19 i nie tylko? Przygotuj zestaw awaryjny [LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY] 14.11.20

Co wziąć ze sobą do szpitala na wypadek leczenia (covid-19 i nie tylko) podczas pandemii? Fundacja Gotowi.org przedstawiła, z czego powinien składać się podstawowy "zestaw awaryjny". - Jego przygotowanie nie zajmie ci dużo czasu, a zdecydowanie pomoże przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu - czytamy na fanpejdżu Gotowi.org na Facebooku.

📢 „Naszą misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności”

O pasji do wojska, służbie na froncie walki z koronawirusem i korzyściach płynących ze służby w Wojskach Obrony Terytorialnej rozmawiamy z szer. Karolem Wozikowskim, żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, hebraistą.

📢 Największe bolączki Polaków na home office. Poznaj proste pomysły na uśmierzenie bólu

Co stanowi największe wyzwanie dla osób, którym polecono home office ze względu na pandemię? Co zrobić, żeby praca zdalna była lżejsza i przyjemniejsza? Podpowiadamy.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 8.11-14.11.2020 Słupca: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Słupcy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rząd myśli o zniesieniu części obostrzeń. Padły daty

Najwcześniej w połowie grudnia możemy spodziewać się zniesienia części obostrzeń obowiązujących dziś w Polsce. Zapowiedział to w piątek w rozmowie z radiem Zet profesor Andrzej Horban, szef doradców premiera ds. epidemii. Horban wyjaśnił, że będzie to możliwe dzięki temu, że wzrost liczby zakażeń w Polsce zatrzymał się.

📢 Masz te objawy? Mogą wskazywać na poważne problemy zdrowotne. Jakich sygnałów wysyłanych przez ciało nie należy ignorować?

Wiele sygnałów wysyłanych przez nasze ciało po prostu ignorujemy. Na ból głowy lub karku łykamy tabletki, nieustające przemęczenie zrzucamy na karb przepracowania, za wahania wagi zaś obarczamy winą ostatni posiłek. Warto sobie uświadomić, że wszystkie, nawet z pozoru błahe dolegliwości, mogą być oznaką mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych.

📢 150 mln zł na dofinansowanie zakupu aut elektrycznych. "Największe dopłaty do zakupu elektrycznych aut dostawczych oraz taksówek"

Dd 26 czerwca 2020 roku będzie można składać wnioski do programów „Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber”. Ministerstwo Klimatu wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki na programy wspierające elektromobilność przeznaczą blisko 150 mln zł. - Trwająca epidemia COVID-19 wymaga od nas rozpoczęcia poszukiwania takich rozwiązań, które pozwolą pobudzić gospodarkę- mówił minister klimatu.

📢 Rekordowa liczba wniosków o dofinansowanie w ramach Funduszu Naturalnej Energii

Tegoroczna jubileuszowa X edycja konkursu Fundusz Naturalnej Energii realizowana przez GAZ-SYSTEM w partnerstwie z Fundacją „Za górami, za lasami” cieszyła się największym zainteresowaniem ze wszystkich dotychczasowych edycji. Łącznie wpłynęło 201 wniosków o dofinansowanie.

📢 Formalności związane z narodzinami dziecka – o czym trzeba pamiętać i kiedy należy to zrobić! 10 ważnych rzeczy!

Narodziny dziecka to bardzo ważny dzień w życiu kobiety, jej partnera i całej rodziny. Aby noworodek stał się pełnoprawnym obywatelem, należy dopilnować wielu formalności. Oto najważniejsze rzeczy, jakie musisz zrobić ty, albo małżonek/partner zaraz po porodzie.

📢 Smog – co to jest i jak nam szkodzi? Przyczyny zanieczyszczenia powietrza, skutki dla zdrowia i metody ochrony. Smog kwaśny i fotochemiczny

Zanieczyszczenie powietrza to rosnący problem, przez wiele osób lekceważony. Tymczasem lekarze ostrzegają, że jest czynnikiem rozwoju chorób serca, tak samo jak wysokie ciśnienie krwi czy poziom cholesterolu. Inne skutki to częstsze przypadki cukrzycy, demencji, nowotworów i poronień. Lista chorób, którym sprzyja, jest coraz dłuższa. Najważniejszą kwestią jest więc to, jak chronić przed smogiem swoje zdrowie.

📢 Czy będą nowe obostrzenia w Polsce? W innych krajach jest już całkowity lockdown. Jak z koronawirusem radzą sobie Niemcy czy Francja?

Choć całkowity lockdown dopiero przed nami, wielu osobom już teraz nie podobają się wprowadzone przez polski rząd obostrzenia - uważają je za zbyt rygorystyczne. Dla porównania przytacza się przykłady innych krajów, w których koronawirus także szaleje, a mimo tego nie nastąpił lockdown, sklepy i usługi są otwarte, a dzieci nadal chodzą do szkoły. Czy aby na pewno Polska ma jedne z najostrzejszych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz, jakie naprawdę są obostrzenia w Czechach, Francji, Niemczech i innych krajach.

📢 Dzieci i ich ulubione zabawki z całego świata: poruszające zdjęcia. Jak wygląda dzieciństwo w różnych krajach? Czasem słodko, czasem gorzko

Co dziecięce zabawki mówią o swoich właścicielach? Okazuje się, że bardzo wiele. Wyrażają nie tylko status majątkowy i pozycję społeczną rodziny, ale także pasje, fobie i ambicje - nie tylko dzieci, ale czasem także, a może przede wszystkim, rodziców. Oto niezwykły cykl portretów z całego globu, wykonanych przez włoskiego fotografa National Geographic, Gabriele Galimbertiego. Jak wygląda dzieciństwo w różnych zakątkach świata? Niekiedy niezwykle poruszająco.

📢 [Zarobki 2020. Dwóch na trzech Polaków wolałoby dostawać wynagrodzenie częściej niż raz na miesiąc: co tydzień albo co 2 tygodnie 13.11.2020

Zaskakująco dużą popularnością cieszy się również tygodniowy tryb wypłat i to wśród osób w wieku 45-50 lat – aż 19 proc. tej grupy chciałoby otrzymywać pensję co tydzień.

📢 Komisja Europejska zatwierdziła umowę na szczepionki od firm Pfizer oraz BioNTech. Przewidzianych jest nawet 300 milionów dawek

Komisja Europejska w środę autoryzowała umowę przewidującą zakup do 300 milionów szczepionek przeciwko COVID-19. Firmami farmaceutycznymi, z którymi umowa została podpisana są BioNTech oraz Pfizer.

📢 Amantadyna to cudowny lek dla zarażonych koronawirusem? Uwaga! TVN

Lekarz z Przemyśla, od miesięcy leczy pacjentów chorych na COVID-19 ogólnodostępnym lekiem, stosowanym m.in. w chorobie Parkinsona. To amantadyna. Pulmonolog twierdzi, że efekty są spektakularne, co potwierdza kilkudziesięciu jego pacjentów. Naukowcy pozostają sceptyczni. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem samodzielnego stosowania amantadyny.

📢 Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała i ból oczu. Jak może jeszcze objawiać się COVID-19? Lista objawów rzadszych

Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?

📢 5 najczęstszych błędów, jakie popełniamy przy używaniu pralki. Najczęstsze awarie oraz jak naprawić pralkę? 12.11.2020

Pralka ma swoją żywotność, jak każde urządzenie elektryczne ulega awariom. Często bywa tak, że sami się do tego przyczynianiami poprzez złe użytkowanie i jej konserwacje. Oto 5 błędów, które robimy naszym pralkom oraz najczęstsze awarie występujące w tym urządzeniu. Podpowiadamy także jak naprawić pralkę samemu i czy jest to możliwe?

📢 Imieniny Czcibora. Kiedy są imieniny Czcibora? Najbliższe imieniny wypadają 12.11. Wiersze imieninowe dla Czcibora

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Czcibor? Imieniny Czcibora obchodzimy 12 listopada. Najbliższe imieniny wypadają więc 12.11. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Czciborowi. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś?

📢 Imieniny Renata. Kiedy są imieniny Renata? Najbliższe imieniny wypadają 12.11. Życzenia i wiersze na imieniny

Dla niektórych imieniny są równie ważne, lub nawet ważniejsze, jak urodziny. Kiedy obchodzimy imieniny Renata? Sprawdź by nie przegapić imienin. Najbliższą datą imienin Renata jest 12.11. Imieniny Renata wypadają również 12 listopada. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka wierszyków i życzeń imieninowych. Czy znasz jakiegoś Renata?

📢 Imieniny Renaty 12.11. Jakie życzenia imieninowe dla Renaty? Życzenia imieninowe dla Renaty

Renata świętuje imieniny 12.11. Warto złożyć życzenia imieninowe Renacie, które będą dopasowane do charakteru danej osoby. Życzenia na imieniny dla Renaty można wysłać przez sms albo przygotować oryginalną kartkę z życzeniami. Jakie życzenia na imieniny Renaty wybrać? Renata na pewno ucieszy się z życzeń imieninowych, które wyślemy. Z okazji imienin Renaty można przygotować bukiet kwiatów jako drobny upominek dla Renaty. Znasz Renatę? Złóż jej życzenia imieninowe. Sprawdźmy pochodzenie tego imienia. Które cechy charakteru wyróżniają osoby o imieniu Renata?

📢 Jak postępować, podejrzewając COVID-19? Objawy zarażenia koronawirusem, zalecane działania i wszystkie najważniejsze związane z tym kwestie

Podejrzewam koronawirusa u siebie lub bliskiej osoby – co mam robić? To pytanie zadajemy obecnie coraz częściej. Warto więc wiedzieć, jakie są najbardziej typowe objawy COVID-19 i w jakim wieku występują, a jakie pojawiają się rzadziej u określonych grup ludzi, ale też mogą wskazywać na infekcję. Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach zachodzi podejrzenie o zakażenie koronawirusem oraz w jaki sposób można potwierdzić lub rozwiać obawy za pomocą odpowiednich testów. Tłumaczymy, jak sprawdzić, czy jest się objętym izolacją domową lub kwarantanną, a także jaki jest przewidywany czas ich trwania.

ZOBACZ KONIECZNIE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupca.naszemiasto.pl Nasze Miasto